Priestory

Tehláreň nesie názov po bývalej tehelni, kde začal náš príbeh. Otvárame opustené budovy a areáli, na ktoré sme ako spoločnosť zabudli, a ktoré desiatky rokov chátrali. Každý rok sa festival koná v inej opustenej budove s fascinujúcou históriou. Ešte predtým, než sa brány festivalu otvoria, priestory upratujeme, obnovujeme a zabezpečujeme. Doposiaľ sme otvorili štyri miesta, ktoré desaťročia čakali na svoju druhú šancu.

Program

Našim hlavným cieľom je posilňovať umeleckú komunitu a prepájať generácie. Spájame mladé umenie Slovenska a Česka, poskytujeme priestor na autorskú sebarealizáciu mimo inštitucionálnej pôdy. Každoročne Tehláreň hostí skupinovú výstavu, koncerty, predstavenia, autorské čítania a filmové premietania. Produkciu z dielne mladého študentstva prepájame staršou, etablovanou generáciou osobností z kultúry a to formou prednášok, workshopov či prezentácií.

Kto sme

Sme študentky a študenti vysokých umeleckých škôl. Pochádzame z Liptova, Gemeru, Oravy a Turca. Štúdium vo väčších mestách Slovenska a Európy nás motivovalo aktívne tvoriť kultúru v regiónoch stredného Slovenska. Okrem Tehlárne organizujeme aj iné podujatia, založili sme nezávislú Galériu lavička, kde sa každá výstava koná v inom meste na inej lavičke verejného priestoru.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.