Kontaktujte nás

Nikola Tomanová
ceo, booking
tehlaren@gmail.com
+421 915 918 967
Michaela
partneri
partneri.tehlaren@gmail.com


Lucia Devečková
projektová manažérka
tehlaren@gmail.com
+421 917 947 876
Martina Paulenová
social media manager
tehlaren@gmail.com
Zuzana Tomanová
guest service
tehlaren@gmail.com
+421 907 558 454
Tereza Maťková
gastro a predajcovia
predaj.tehlaren@gmail.com
Bronislava Piovarčiová
partneri
partneri.tehlaren@gmail.com

+421 904 610 141
Soňa Mikulášová
regionálne spolupráce
region.tehlaren@gmail.com
Lea Smitková
filmová dramaturgia
film.tehlaren@gmail.com
Ivana Mlynárová
stage design a fotografia
Marek Mazanec
zvukový technik
mzwfbrs@gmail.com
Fanny E. Pekarčíková
koordinátorka open call

open.tehlaren@gmail.com
Zuzana Firmentová
vedúca inštalácie
Vanessa Hrabáriková
koordinátorka open call

open.tehlaren@gmail.com
Dorota Brázdovičová
grafická dizajnérka
drogotka@gmail.com

Celestína Minichová
literárna dramaturgia
literatura.tehlaren@gmail.com
Lucia Piovarči
fundraiserka
tehlaren@gmail.com

Info

Festival Tehláreň sa koná 20. - 22. augusta 2021 v Liptovskom Mikuláši. Kapacita festivalu je 500 návštevníkov. Presné miesto konania bude zverejnené vo februári 2021.

Vstupenky a náramky

Vstupenky budú v predpredaji od mája 2021. Na festival sú v predpredaji dva druhy dvojdňových vstupeniek, štandardná vstupenka a študentská zľavnená vstupenka. Pri kúpe študentskej vstupenky bude potrebné sa na bráne festivalu preukázať platným študentským preukazom (ISIC a pod.) V prípade, že vstupenky v predpredaji nenaplnia maximálnu kapacitu festivalu, bude možné kúpiť aj vstupenky na mieste. Na mieste sa prípadne budú predávať dvojdňové zľavnené vstupenky pre obyvateľov okresu Liptovský Mikuláš (bude sa potrebné preukázať platným občianskym preukazom), zľavnené študentské vstupenky (potrebné sa preukázať platným študentským preukazom) alebo štandardná vstupenka. Na mieste sa v tomto prípade budú predávať aj jednodňové vstupenky, bez zľavy. Deti do 12 rokov vrátane a seniori nad 65 rokov vrátane majú vstup na festival zdarma, túto možnosť môžu využiť aj ZŤP a ZŤP-S (je nutné sa preukázať platným preukazom). Pri príchode na festival obdrží každý návštevník s platnou vstupenkou festivalový náramok (identifikačnú pásku). Tento náramok je neprenosný a návštevník je povinný mať náramok na ruke po celý čas trvania festivalu.

Ubytovanie

Priamo v areáli sa nenachádza stanové mestečko. Návštevníkom, ktorí by chceli počas festivalu stanovať, odporúčame naše partnerské kempy. Kemping Bystrina sa nachádza v krásnom prostredí Nízkych Tatier, má rozlohu 5 ha a ponúka ubytovanie vo vlastných stanoch a karavanoch. Hosťom je k dispozícií kuchyňa, práčovňa, toalety, sprchy a wifi pripojenie. Ubytovanie v kempingu nie je súčasťou vstupenky na festival. Mara Camping ponúka ubytovanie pri Liptovskej Mare. Je možné tu stanovať vo vlastných stanoch alebo karavanoch, prípadne sa ubytovať v mobilných domčekoch, chatkách, ktoré kemp ponúka. V areáli kempu je wifi, sociálne zariadenie, možné zapožičanie grilu alebo využitie práčky. Cena ubytovania zahŕňa vstup na pláž, ubytovanie v tomto kempe nie je súčasťou vstupenky festivalu. Pre návštevníkov, ktorým stanovanie nevyhovuje odporúčame využiť službu Airbnb, prípadne vyhľadať iné penzióny alebo hotely.

Doprava

Areál festivalu sa nachádza v bezprostrednej blízkosti autobusovej a železničnej stanice v Liptovskom Mikuláši (približne 7-10 min chôdze). Okrem toho je vlaková a autobusová doprava šetrnejšia k životnému prostrediu, preto všetkých návštevníkov vyzývame aby ju využili. V areáli festivalu sa nenachádza žiadne vyhradené parkovisko pre autá návštevníkov. V prípade príchodu na festival autom preto odporúčame si vyhľadať mestské alebo súkromné parkoviská v okolí. Všetkých návštevníkov, ktorí cestujú autom vyzývame aby využili zdieľanú dopravu. Pre lokálnych návštevníkov odporúčame využiť možnosť príchodu na bicykli, pri vstupe na festival budú určené miesta na uloženie a uzamknutie bicyklov.

Gastro a predajcovia

V areáli festivalu je gastro zóna, kde si návštevníci môžu vybrať z viacerých stánkov s občerstvením. Gastro prevádzky sú prevažne lokálne subjekty, ktoré ponúkajú kvalitné a ekologicky zodpovedné produkty. Okrem jedla a nápojov sa v areáli festivalu nachádza predajná zóna, kde si každý môže vybrať z rôznorodých lokálnych alebo začínajúcich najmä handmade produktov.

Odpady a ekológia

Snažíme sa minimalizovať odpad, ktorý návštevníkom pomáhajú poctivo triediť dobrovoľníci. V rámci gastro zóny, predajcovia používajú kompostovateľný riad. Kompost spracovávame v areáli festivalu a meníme ho na užitočnú zeminu. V areáli festivalu je rozmiestnených viacero separačných centier. V interiéri areálu je zakázané fajčiť. Prosíme fajčiarov aby špaky v exteriéri vyhadzovali do nádob na to určených. Festival minimalizuje tlačenú reklamu a netlačí ani festivalové programy pre každého návštevníka. Program festivalu bude umiestnený na niekoľkých miestach v areáli festivalu a uverejnený na webe a sociálnych sieťach festivalu, určený na stiahnutie.

Zákazy a iné

Do areálu festivalu je zakázané vnášať zbrane, horľaviny, sklenené nádoby a fľaše, dáždniky, drogy a toxické látky, bicykle, kolobežky, skateboardy a pod., plechovky a iné nebezpečné predmety. Strážna služba môže vykonávať osobné prehliadky pri vstupe do areálu festivalu. Festival sa koná za každého počasia. Areál festivalu tvorí interiér a exteriér, preto odporúčame sa pripraviť na pobyt na slnku (klobúky, šiltovky, šatky a pod.). Nakoľko je do areálu zakázané vstupovať s dáždnikom, odporúčame si so sebou priniesť pršiplášť. Do festivalového areálu majú psy vstup povolený len na vodítku. Porušenie akéhokoľvek zákazu alebo iného nezodpovedného správania môže byť dôvodom na vyvedenie z areálu bezpečnostnou službou alebo organizátormi.