Parkovanie, doprava

Tehláreň miluje hromadnú dopravu a dúfame, že ty tiež. Festivalový areál nedisponuje parkoviskom a preto prosíme všetkých návštevníkov, aby na festival využili inú formu dopravy.

Pre Martinčanov a Martinčanky:
Odporúčame si spraviť krátku prechádzku a ísť pešo alebo prísť na bicykli. Na vstupe festivalu budú k dispozícií stojany na bicykle. Vstup s bicyklom do areálu je zakázaný.

Pre cezpoľných:
Pre tých, ktorí cestujú vlakom (na trase BA - KE) odporúčame vystúpiť vo Vrútkach a ďalej prestúpiť na vlak do Martin, žel.st. (7 min + 15 min chôdza), alebo prestúpiť na MHD Vrútky, žel. stanica a vystúpiť na Martin, Podháj I. (15 min + 8 min chôdza), alebo Martin, Mládeže (16 min + 7 min chôdza).Pre tých, ktorí cestujú vlakom (zo strany Zvolen), odporúčame vystúpiť priamo v Martine a ísť pešo.

Znie to zložito ale sľubujeme, že to bude jednoduchšie než sa zdá. Ak sa predsalen rozhodneš pre dopravu autom, odporúčame zdieľanú dopravu a auto zaparkovať na mestskom alebo inom verejnom parkovisku v Martine.

Stanovanie

Stanovanie v areáli festivalu nie je možné, aktuálne pripravujeme stanové mestečko, o ktorom budeme informovať v máji. Toto stanovanie nie je súčasťou zakúpenej vstupenky, bude nutné si miesto v stanovom mestečku kúpiť samostatne za symbolickú sumu.

Drogy

Drogy sú samozrejme na Tehlárni zakázané. Prosíme ľudí, ktorí drogy užívajú aby mysleli nie len na svoje zdravie ale aj na bezpečie a zdravie svojho okolia a festivalových návštevníkov. V prípade so vzniknutými problémami, spojenými s užívaním drog prosíme vyhľadajte pomoc.

Gastro

Počas festivalu bude zabezpečená gastro zóna, v ktorej si môžeš pochutnať na kvalitných, rôznorodých jedlách a nápojoch. V gastro zóne nájdeš iba lokálne podniky, ktoré ku jedlu pristupujú poctivo a s láskou. Na festivale nájdeš aj skvelú kávu, limonády, pivo a iné nápoje. Tvrdý alkohol na festivale nepredávame a vstup s ním je na festival zakázaný, no veríme, že sa zabavíme aj bez neho.

Odpad

V areáli máme väčšie separačné stredisko, v ktorom triedime odpad. Toto stredisko bude otvorené nonstop. Okrem toho nájdeš na festivale viacero kontajnerov a zberných nádob. Prosíme ťa aby si odpad triedil/a ako najlepšie vieš, prípadne sa neváhaj poradiť s našími dobrovoľníkmi.

Úschovňa, straty a nálezy

Vo festivalovom areáli bude zriadené miesto, kde si môžeš odložiť batožinu zadarmo a nonstop. Hneď vedľa nájdeš aj straty a nálezy.

Psy

Na festival majú psy vstup povolený a už sa na všetkých domácich miláčikov tešíme. Prosíme majiteľov a majiteľky zvierat aby boli psi celý čas na vôdzke.

Dobrovoľníčky, dobrovoľníci

Bez pomocných rúk a hláv by to určite nešlo, ďakujeme každému, kto nám pomáha. Ľudí na výpomoc budeme potrebovať v dvoch fázach, prvou fázou je upratovanie areálu a predprípavy, o tejto fáze budeme informovať v máji. Druhou fázou je samozrejme dobrovoľníctvo priamo počas festivalu, o tom budeme informovať v júni. Tešíme sa na všetkých.