praktické informácie

Festival Tehláreň sa koná 20. - 22. augusta 2021, v priestoroch bývalej opravovne nákladnej a autobusovej dopravy v Liptovskom Mikuláši, v blízkosti autobusovej a vlakovej stanice. Areál, ktorého celková rozloha je 3000 m², tvorí veľký dvor, členitá budova s niekoľkými miestnosťami a menšia samostatná budova. Kapacita festivalu je 500 návštevníkov.

vstupenky

Vstupenky sú v predpredaji cez portál Toottoot. Na festival sú v predpredaji dva druhy dvojdňových vstupeniek, štandardná vstupenka a študentská zľavnená vstupenka. Pri kúpe študentskej vstupenky bude potrebné sa na bráne festivalu preukázať platným študentským preukazom (ISIC a pod.).V predpredaji je možné zakúpiť aj zľavnenú vstupenku pre ZŤP a ZŤP/S, pri zakúpení tejto vstupenky bude potrebné sa pri príchode na festival preukázať platným preukazom. V predpredaji je nutné si zarezervovať vstupenky pre deti do 12 rokov (vrátane) a pre ľudí nad 65 rokov (vrátane), tieto vstupenky sú zadarmo.V prípade, že vstupenky v predpredaji nenaplnia maximálnu kapacitu festivalu, bude možné kúpiť aj vstupenky na mieste. Pri príchode na festival obdrží každý návštevník s platnou vstupenkou festivalový náramok (identifikačnú pásku). Tento náramok je neprenosný a návštevník je povinný mať náramok na ruke po celý čas trvania festivalu.

ubytovanie

Priamo v areáli sa nenachádza stanové mestečko. Návštevníkom, ktorí by chceli počas festivalu stanovať, odporúčame kempy, ktoré sa nachádzajú mimo centra mesta. Mara Camping ponúka ubytovanie pri Liptovskej Mare. Je možné tu stanovať vo vlastných stanoch alebo karavanoch, prípadne sa ubytovať v mobilných domčekoch, chatkách, ktoré kemp ponúka. V areáli kempu je wifi, sociálne zariadenie, možné zapožičanie grilu alebo využitie práčky. Cena ubytovania zahŕňa vstup na pláž, ubytovanie v tomto kempe nie je súčasťou vstupenky festivalu. Kemping Bystrina sa nachádza v krásnom prostredí Nízkych Tatier, má rozlohu 5 ha a ponúka ubytovanie vo vlastných stanoch a karavanoch. Hosťom je k dispozícií kuchyňa, práčovňa, toalety, sprchy a wifi pripojenie. Ubytovanie v kempingu nie je súčasťou vstupenky na festival. Pre návštevníkov, ktorým stanovanie nevyhovuje odporúčame využiť iné služby, napríklad Airbnb alebo ostatné penzióny a hotely.

doprava

Areál festivalu sa nachádza v bezprostrednej blízkosti autobusovej a železničnej stanice v Liptovskom Mikuláši (približne 7-10 min chôdze). Okrem toho je vlaková a autobusová doprava šetrnejšia k životnému prostrediu, preto všetkých návštevníkov vyzývame aby ju využili. V areáli festivalu sa nenachádza žiadne vyhradené parkovisko pre autá návštevníkov. V prípade príchodu na festival autom preto odporúčame si vyhľadať mestské alebo súkromné parkoviská v okolí. Všetkých návštevníkov, ktorí cestujú autom vyzývame aby využili zdieľanú dopravu. Pre lokálnych návštevníkov odporúčame využiť možnosť príchodu na bicykli, pri vstupe na festival budú určené miesta na uloženie a uzamknutie bicyklov.

gastro, predajcovia

V areáli festivalu bude gastro zóna, kde si návštevníci môžu vybrať z viacerých stánkov, ktoré ponúkajú nápoje a jedlá. Gastro prevádzky vyberáme poctivo, na festivale budú ponúkať kvalitné a ekologicky zodpovedné produkty. Okrem jedla a nápojov sa v areáli festivalu nachádza predajná zóna, kde si každý môže vybrať a zakúpiť prevažne diela od vystavujúcich umelcov a umelkýň Tehlárne.

odpady, ekológia

Snažíme sa minimalizovať odpad, ten návštevníkom pomáhajú poctivo triediť dobrovoľníci. V rámci gastro zóny, predajcovia používajú kompostovateľný riad. Kompost spracovávame v areáli festivalu a meníme ho na užitočnú zeminu. V areáli festivalu je rozmiestnených viacero separačných centier. V interiéri areálu ale aj v jeho exteriéri je prísne zakázané fajčiť. V areáli sa nachádza vyhradená plocha, kde je možné fajčiť. Prosíme fajčiarov aby špaky v exteriéri vyhadzovali do nádob na to určených. Festival minimalizuje tlačenú reklamu a netlačí ani festivalové programy pre každého návštevníka. Program festivalu bude umiestnený na niekoľkých miestach v areáli festivalu a uverejnený na webe a sociálnych sieťach festivalu, určený na stiahnutie.

zákazy, iné

Do areálu festivalu je zakázané vnášať zbrane, horľaviny, sklenené nádoby a fľaše, dáždniky, drogy a toxické látky, bicykle, kolobežky, skateboardy a pod., plechovky a iné nebezpečné predmety. Strážna služba môže vykonávať osobné prehliadky pri vstupe do areálu festivalu. Festival sa koná za každého počasia. Areál festivalu tvorí interiér a exteriér, preto odporúčame sa pripraviť na pobyt na slnku (klobúky, šiltovky, šatky a pod.). Nakoľko je do areálu zakázané vstupovať s dáždnikom, odporúčame si so sebou priniesť pršiplášť. Do festivalového areálu majú psy vstup povolený len na vodítku. V areáli festivalu je vyhradené miesto na fajčenie, v ostatných častiach je fajčiť prísne zakázane. Porušenie akéhokoľvek zákazu alebo iného nezodpovedného správania môže byť dôvodom na vyvedenie z areálu bezpečnostnou službou alebo organizátormi.