Tehláreň 2021 v priestoroch liptovskej opravovne

Tretí ročník nášho festivalu sa bude konať v starej opravovni nákladných vozidiel a autobusov v Liptovskom Mikuláši. Priestory bývalej tehelne sme po troch rokoch opustili, aby sme mohli preskúmať ďalší miestny areál, ktorý doteraz zbytočne chátral. Už od začiatku festivalu je jedným z našich zámerov objavovať podobné komplexy a hľadať spôsoby, ako ich využiť pre potreby súčasnej spoločnosti.

Opravovňa o veľkosti približne 3000m2 stojí hneď vedľa vlakovej a autobusovej stanice v Liptovskom Mikuláši. Tvorí ju veľký dvor a členitá budova o niekoľkých miestnostiach. Tie od roku 1950, kedy bola opravovňa postavená, slúžili ako dielne veľkých vozidiel ČSAD (Československá Státní Autobusová Doprava). Po rozpade Československa a zmenách v štátnom podniku však mechanici začali dielne postupne opúšťať, až kým za sebou nezanechali prázdnu budovu. Práve do nej chceme toto leto priniesť diela a projekty mladých umelcov.

Na inštalácie a koncerty sa chystáme využiť bývalé dielne a lakovne, aj vonkajší dvor. Festivalové “mestečko” tak tento rok bude naozaj rozmanité, navyše s industriálnou atmosférou, ktorú by podľa nás ocenil nejeden klub v Berlíne. Predposledný augustový víkend sa tak vidíme v opravovni!